zamknij to okno
Portale internetowe Wydawcnictwa Trendy sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES w celu poprawnego działania statystyk GOOGLE oraz BIZON MEDIA dostarczających reklamy. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek przez GOOGLE ANALYTICS prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.

MENU   START WYDAWCA REDAKCJA ARCHIWUM  
Szukaj

WYSZUKIWARKABAZY PRAWA
PRAWO KRAJOWE
PRAWO UE

Neckermann – dobre wyniki przedsprzedaży Lata 2012

Neckermann kończy dwa pierwsze miesiące sprzedaży letniej oferty z bardzo dobrym wynikiem. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, biuro podróży odnotowuje 21% wzrost sprzedaży oferty lotniczej. Dane te nie wliczają liczby miejsc w samolotach odsprzedawanych innym touroperatorom, co stanowi ważny czynnik wzrostu zawyżający wskaźniki innych firm turystycznych.


Wyniki wyraźnie wskazują na wzrost udziału Neckermanna na rynku lotniczej turystyki wyjazdowej. Według raportu opublikowanego w dniu 7.02.2012 przez Polski Związek Organizatorów Turystyki, skumulowana sprzedaż oferty lotniczej całego rynku w stosunku do roku poprzedniego wzrosła w tym czasie zaledwie o 2,7%. – Wyniki przedsprzedaży letniej oferty są dla nas bardzo obiecujące – mówi Jacek Dąbrowski, Dyrektor Produktu Neckermann Polska. – Liczne nowości, większe sprofilowanie oferty, a także skuteczna polityka cenowa, dają oczekiwane rezultaty. – dodaje.


W okresie przedsprzedaży najczęściej wybieranymi kierunkami były: Turcja, Grecja, Hiszpania i Bułgaria. Turcja i Bułgaria to destynacje, które osiągnęły najwyższe wzrosty sprzedaży w porównaniu do roku poprzedniego. Letnia oferta Neckermanna to blisko 100 kierunków i 1500 hoteli, które biuro podróży prezentuje na łamach 6 katalogów. Klienci mogą wylecieć na wakacje z 10 lotnisk w Polsce, w tym po raz pierwszy ze Szczecina i Rzeszowa.


Ze statystyk biura podróży wynika, iż wczesna rezerwacja wyjazdów jest szczególnie popularna wśród rodzin. Ponad 59 % rezerwacji w okresie przedsprzedaży to wyjazdy rodzinne, w tym przede wszystkim z nowego katalogu „Rodzinne wakacje”. - Specjalny katalog z wyselekcjonowaną ofertą dla rodzin okazał się strzałem w dziesiątkę – podsumowuje Jacek Dąbrowski. - Absolutnym hitem sprzedaży, będącym zarazem nowością na rynku jest prezentowana w nim aquamania, czyli hotele z parkami wodnymi. – dodaje. W sezonie Lato 2012 Neckermann jest także bardziej konkurencyjny cenowo. To wynik nowej strategii obejmującej bezpośredni zakup miejsc lotniczych – wcześniej biuro podróży korzystało z pośrednictwa brokera lotniczego - a także własne kontraktowanie hoteli. Jedną z istotnych zmian organizacyjnych było powołanie managera do spraw kontraktowania hoteli, który na bieżąco renegocjuje ich ceny, tak aby były jak najbardziej korzystne dla polskich klientów. Dzięki temu, mimo znaczących wzrostów cen ropy naftowej i kursów walut w stosunku do roku poprzedniego, ceny wycieczek nie zmieniły się, a w hotelach najczęściej wybieranych przez klientów są niższe.


Atutem oferty Neckermanna jest też wyróżniająca go na rynku bezpłatna gwarancja niezmiennej ceny. Neckermann stawia na szerszą komunikację z siecią sprzedaży. W styczniu br. uruchomił nowe narządzie tzw. webinarium, czyli spotkania z biurami przez internet. Touroperator intensywnie rozwija sieć salonów a marka Neckermann nieustannie przyciąga franczyzobiorców. Tylko w ostatnim półroczu touroperator otworzył 12 nowych biur, zwiększając sieć salonów firmowych do 70. W roku 2011 obroty Neckermanna wzrosły o około 11 proc. i wyniosły 264,1 mln złotych. Jako jeden z nielicznych touroperatorów na rynku polskim zakończył rok z dodatnim wynikiem finansowym. - W roku 2011 wzrosły nam także kapitały własne do poziomu 37,7 mln zł i możemy pochwalić się najwyższym na rynku wskaźnikiem ich relacji do przychodów, który wynosi 14,3%.


Wskaźnik ten świadczy o stabilności i bezpieczeństwie działania biura – podsumowuje Dąbrowski. W 2012 r. Neckermann Polska został uznany za jedną z najsilniejszych marek na polskim rynku po raz kolejny zdobywając prestiżowy tytuł Superbrand.

Treść artykułu dotyczy stanu prawnego obowiązującego w czasie opublikowania go w piśmie.
Rynek Turystyczny
WYBRANY NUMER: 02/2012
DATA WYDANIA: 2012-01-23

AKTUALNOŚCI

Irlandia w Warszawie – bal i festiwale
Karnawał z Sun&Fun
Pierwsi przewoźnicy w Modlinie
Turcja coraz popularniejsza
Grupa eholiday.pl porządkuje swoje portfolio
Ostatniemiejsca.pl rozbudowują sieć…
Neckermann – dobre wyniki przedsprzedaży Lata 2012
Podróże kontra telewizor…
Hotel Krasicki hotelem z pomysłem

WYWIAD

Nie zamierzamy tracić sił na wyścigi w liczbowych deklaracjach

TRANSPORT

Promem na wycieczkę

PRAWO

Czas na stworzenie wzorcowej umowy o imprezę turystyczną

e-TURYSTYKA

Światowy rynek mobilnych usług telekomunikacyjnych

TARGI

ITB 2012
Podsumowanie ITM Warsaw 2012
Bielsko-Biała – powraca
Wrocław znów w Hali Stulecia

MARKETING I PROMOCJA

Od reklamy do PR i mobile

HOTELE

Czym zaskoczyć konferencyjnych gości?

KRYTYCZNYM OKIEM

Czy Grecja utrzyma pozycję jednego z najpopularniejszych kierunków wyjazdów Polaków?

ZDANIEM PILOTA

Przeciw deregulacji zawodu – II Forum przewodnickie

GŁOS BRANŻY

Turystyka – działania UOKiK

FIRMY I LUDZIE

Ucieczka na giełdę

MODA NA...

Moje wielkie greckie wakacje
Idę do Ciebie, PANIE…
Tunezja – reaktywacja
Turystyka ornitologiczna, czyli birdwatching w Polsce

Z HISTORII RYNKU TURYSTYCZNEGO

Z historii Rynku Turystycznego
Hotelarz    Rynek Turystyczny     Restauracja    Polski Jubiler
Wydawnictwo TRENDY | Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMediaZapoznaj się z naszym portalem pisma branżowego Polski Jubiler